Hotell
Michael Heldre (t.v.) får nå ansvar for forretningsutvikling og franchise i Classic Norway Hotels, med Stephen Meinich-Bache, adm. dir. i Classic Norway.
Classic Norway jakter på flere hoteller
Det siste halvannet året har vært meget krevende for norsk reiseliv og mange gode planer har måtte ligge i skuffen. Men nå går den norske hotellkjeden Classic Norway Hotels mot strømmen og satser offensivt for å få flere norske hotellperler inn under paraplyen. Dette kan skje både ved oppkjøp av eksisterende hoteller, leieavtaler og ved franchiseavtaler.
- Vi ser for oss flere modeller når det gjelder videre vekst. Det kan være rene oppkjøp, ved å inngå franchiseavtaler, eller ved at vi går inn med en eierandel i eksisterende driftsselskap og bidrar med kapital til å utvikle gode og håndplukkede produkter videre, sier Michael Heldre, som nå får ansvar for forretningsutvikling og franchise i Classic Norway Hotels. Heldre var i fem år norgessjef for Booking.com og kjenner den norske hotell- og restaurantbransjen bedre enn de fleste. Han overtar nå ansvaret for å analysere om noen av hotellene som har tatt kontakt med selskapet, får plass under Classic Norway Hotels-fanen. Han får også ansvar for kontakten med hotelleiere som ønsker dialog om oppkjøp, samarbeid eller franchiseavtaler.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Regjeringens åpner for 100 kroner per passasjer i cruiseavgift
Fine snøforhold og fullt aktivitetsprogram i Hemsedal
Ny F&B direktør på Radisson Blu Plaza
Skal hjelpe matbransjen å halvere matsvinn innen 2030
Mange cruiseskip og superyachter innestengt bak Hormuzstredet
Mest leste artikler
Oppdag Norges beste barer og vinnere av Bartenders’ Choice Awards 2026
Oppdag Villa Nord: Trondheims nye boutiquehotell med historisk sjarm
TUI Cruises kansellerer cruise på grunn av Hormuzstredet-konflikten
Norgesferie i påsken: 8 av 10 velger å feriere i Norge
Nytt Quality Hotel i Hamar: En del av Innlandet Science Park