Hotell
Clarion Hotel Admiral i Bergen ble solgt ut av porteføljen til DNB Liv tidligere i år, med det de betegner som et godt resultat.
Strawberry
Eiendomsinvestorene har størst tro på hotell
Mange venter til de er sikre på at rentetoppen er passert, da vil det bli lettere å ta beslutninger, både for kjøpere og selgere. Dette var en av konklusjonene under programposten om status i kapitalmarkedet, på DNB Hotell- og Reiselivsdagen 2023.
– Vi har nylig foretatt en undersøkelse blant eiendomsinvestorer og spurte blant annet om hvilket segment de trodde vil få best verdiøkning de kommende 12 månedene. 40 prosent svarte hotell, som kommer ut på topp sammen med kontor. Vi spurte også hvor de trodde det ville bli dårligst verdiutvikling, nesten ingen tror hotell får den dårligste verdiutviklingen, sa Gunnar Selbyg, transaksjonsrådgiver i DNB Næringsmegling.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
10% flere høstferiebestillinger
Hos MAX starter alt med smaken
Lønnskostnadene i hotell- og restaurantnæringen kan øke med ca. 5,4% dersom mertid skal utløse overtidsbetaling
Bartendere konkurrerte om beste cocktailklassiker med norsk vri
Nytt hotellkonsept lansert i Stavanger
Mest leste artikler
Siri Tunold kåret til Årets Hotelier 2025
Stey Stavanger åpner nytt hotellkonsept i Hinna Park
Gjestfrihet i hotell og restaurant: Nøkkeltallet som bygger lojalitet
Petter Stordalen fornærmet i underslagssak mot tidligere assistent
Red Rabbit Pub i Oslo satser på personlig service og dart