Hotell
Clarion Hotel Admiral i Bergen ble solgt ut av porteføljen til DNB Liv tidligere i år, med det de betegner som et godt resultat.
Strawberry
Eiendomsinvestorene har størst tro på hotell
Mange venter til de er sikre på at rentetoppen er passert, da vil det bli lettere å ta beslutninger, både for kjøpere og selgere. Dette var en av konklusjonene under programposten om status i kapitalmarkedet, på DNB Hotell- og Reiselivsdagen 2023.
– Vi har nylig foretatt en undersøkelse blant eiendomsinvestorer og spurte blant annet om hvilket segment de trodde vil få best verdiøkning de kommende 12 månedene. 40 prosent svarte hotell, som kommer ut på topp sammen med kontor. Vi spurte også hvor de trodde det ville bli dårligst verdiutvikling, nesten ingen tror hotell får den dårligste verdiutviklingen, sa Gunnar Selbyg, transaksjonsrådgiver i DNB Næringsmegling.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
God juli for mange norske hotellene, men store forskjeller
Fellesforbundet om mulig SAS-streik: – Vi møtes hos Riksmekleren torsdag
Marriott oppjusterer prognosene - over 4000 hoteller i pipeline
Indias største flyselskap avslutter samarbeidet med Norse Atlantic – inngår samtidig gigantisk flymotor-avtale
Nye utepilsregler testes ut i Oslo
Mest leste artikler
LEV Collection lanserer små urbane hoteller i Norge – åpner først i Stavanger
Rekord for hotellovernattinger i juni 2026 – over 2,9 millioner overnattinger
Økt hotellbelegg i Oslo og Trondheim i oktober 2025
Flere turister velger kjøligere reisemål for coolcation i Norge og Norden
Nye utepilsregler i Oslo: Oslometeren testes på St. Hanshaugen