Hotell
Clarion Hotel Admiral i Bergen ble solgt ut av porteføljen til DNB Liv tidligere i år, med det de betegner som et godt resultat.
Strawberry
Eiendomsinvestorene har størst tro på hotell
Mange venter til de er sikre på at rentetoppen er passert, da vil det bli lettere å ta beslutninger, både for kjøpere og selgere. Dette var en av konklusjonene under programposten om status i kapitalmarkedet, på DNB Hotell- og Reiselivsdagen 2023.
– Vi har nylig foretatt en undersøkelse blant eiendomsinvestorer og spurte blant annet om hvilket segment de trodde vil få best verdiøkning de kommende 12 månedene. 40 prosent svarte hotell, som kommer ut på topp sammen med kontor. Vi spurte også hvor de trodde det ville bli dårligst verdiutvikling, nesten ingen tror hotell får den dårligste verdiutviklingen, sa Gunnar Selbyg, transaksjonsrådgiver i DNB Næringsmegling.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Håkon Gullvåg utsmykker Palmehaven på Britannia
Hotel Bristol og Scandic Nidelven har Norges beste hotellfrokost
Avinors nye taxfree-kontrakter til to selskaper
Home Hotel har ansatt driftsdirektør for de norske hotellene
Utformer Norges første retningslinjer for ansvarlig naturformidling i sosiale medier
Mest leste artikler
Jafs vil vokse til 90 serveringssteder i Norge
Hellstrøm Juleaquavit 2026 kåret til beste akevitt på Norsk Akevittfestival
Ny direktør ved Thon Hotel Arena
Tromsø, Stranda og Vågan får innføre besøksbidrag fra 2027
Gilde Juleaquavit 2026 får design av Wik & Walsøe