Hotell

Ett år med fullt belegg og fornøyde gjester

Publisert Sist oppdatert
Da det gamle hotellet ved Tinghuset skulle totalrenoveres hadde en ambisjon om å skape "det andre hjem" for forretningsreisende. Hotellet ble døpt . Bare ett år etter åpningen, har gode tilbakemeldinger fra både gjester og anmeldere vært enorme.Det er lagt stor vekt på bekvemmelighet, komfort og eksklusivitet i utformingen av . I tillegg er det utviklet et solid og spennende restaurantkonsept i .Bare noen få måneder etter åpning overtok hotellet førsteplassen fra The Thief, og troner som høyst rangerte hotell i Oslo på Tripadvisor og Booking.com. Det har også vært gode terningkast og poeng fra riksavisene, samt knock-out i flere hotelltester.- Den viktigste suksessfaktoren for at hotellet har gjort det så bra, er at vi legger omtanke i hvert eneste ledd av oppholdet til gjestene våre, poengterer hotelldirektør - Skal våre forretningsreisende føle seg som hjemme hos oss, så er det viktig at vi også legger tilrette for dette. Vi har blant annet eget garderobeskap for de som bor hos oss ofte. Man kan til og med få vasket og strøket skjortene mens man er hjemom, sier Mathisen. har vist seg å være en restaurant hvor man kan samles til gastronomiske opplevelser sammen med kollegaer. Restaurantkonseptet er raffinert og rustikt, med spennende retter på menyen. Også verdens beste kokk, Ørjan Johannesen, har hatt gjestespill i restauranten. Brasserie Paleo har ansvaret for frokosten til hotellgjestene - en omfattende frokostbuffet med høy standard, hvor blant annet baconet stekes på kullgrillen. Tilbakemeldingene fra gjestene omhandler ikke overraskende ofte frokosten.I åttende etasje er det laget en lounge med flott utsikt mot Slottsparken. Her kan man slappe av med dagens aviser og kaffekoppen. På kveldene serveres det gratis kveldsmat.Thon Hotel Rosenkrantz er også et forbilde for andre hoteller i kjeden. Personalet har flere ganger vunnet internkonkurranser innenfor frokostservering, service og andre driftsrelaterte områder.Thon Hotel Rosenkrantz har hatt tilnærmet fullt belegg etter åpningen og feiret ett år 23.oktober.
Olav ThonThon Hotel RosenkrantzThon Hotel RosenkrantzBrasserie PaleoLars Petter Mathisen.Brasserie PaleoBilde:Hotelldirektør Lars Petter Mathisen (t.v.) med Olav Thon og konserndirektør hotell og restaurant, Morten Thorvaldsen.Foto: Oliver Orskaug

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

150,- 575,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd

1875,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

1,- 145,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd

1430,-

KJØP

Powered by Labrador CMS