Franske hoteller nyter godt av heten
Frankrike har opplevd en tidlig hetebølge de siste dagene. Franskmenn og turister har vært på jakt etter steder der de kunne kjøle seg ned. Temperaturen i Paris nådde 40,9 grader onsdag, det var ny rekord for juni.
Nå viser det seg at et stort antall franske hoteller har vært fullbookede de siste dagene, fordi mange sjekket inn på hoteller for å dra nytte av klimaanlegg og tilgang til bassenger.
Få private leiligheter har klimaanlegg, spesielt de i tettbygde Paris. Omtrent tre fjerdedeler av hustakene i Paris bruker sinkplater, et materiale som absorberer og leder varme, skriver Reuters.
Det har utløst et rush på hoteller, både i byer og utenfor. Mange franske hoteller, spesielt de med klimaanlegg på rommene, har fått en strøm av bookinger på grunn av hetebølgen.
Nylige artikler
19 Core Hospitality-hoteller får Green Key-sertifisering
First Camp setter ny julirekord
Thon Hotels starter pop-up-konsept for nye kokketalenter
Scandic Ørnen vant Sykefraværsprisen 2026
Utflatende RevPar for norske hoteller i 2.kvartal
Mest leste artikler
Milliardsøksmålet mot Booking.com utvides: 10.783 hoteller med i saken
Campis tredoblet issalget på campingplasser
Kristin Krohn Devold slutter i NHO Reiseliv etter 20 år i reiselivet
Overnatting via delingsplattformer vokser raskest i norsk reiseliv
Radisson Blu Bodø blir Clarion Hotel Bodø i 2027