Hotell

Åpningen: Grand Hotels fasade i 1874 gjenskapt av KI i 2024.

Grand Hotel by Scandic - 150-årsjubileet feires hele året

Grand Hotel Oslo by Scandic har vært et landemerke i hovedstaden siden 1874. I jubileumsåret 2024 skal hotellets rike historie gjenskapes og hylles ved hjelp av kunstig intelligens (KI).

Publisert Sist oppdatert

­Grand Hotel har vært en storstue, oppholdssted og hjem for kunstnere, tenkere og skapere i 150 år. Ved hjelp av kunstig intelligens skal nå øyeblikk helt tilbake til 1874 gjenskapes til ære for historien. Jubileumskampanjen har som mål å gjenskape originale kunstepoker, detaljer og historiske øyeblikk som har funnet sted på hotellet.

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

150,- 575,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd

1875,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

1,- 145,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd

1430,-

KJØP

Powered by Labrador CMS