Erlend Føleide blir ny driftsdirektør i Home Hotel Norge.

Home Hotel har ansatt driftsdirektør for de norske hotellene

Erlend Føleide blir ny driftsdirektør i Home Hotel Norge fra 1. januar 2027. Han kommer fra stillingen som Head of Group Marketing Convenience Retail i St1 og har over 15 års ledererfaring fra energibransjen. Føleide får ansvar for drift og utvikling av de 24 norske hotellene i Home Hotel og blir den viktigste støttespilleren for hotelldirektørene.

Publisert

– Vi henter en fulladet driftsdirektør som vet alt om å sette konsistente konsepter hvor gjestene får den samme kvaliteten, men unike opplevelser. Erlend Føleide kjenner allerede stamgjestene våre godt fra energibransjen, men nå får han gleden av å ha gjestene lenger enn en kort ladepause. Vi tror hans kunnskaper om drift, gjestereisen og merkevarebygging vil gi våre hoteller den riktige støtten og nye perspektiver til å levere på gjesteløftet om å være et hjem borte fra hjemme, sier Richard Svartvik, VP Home Hotel i Norden.

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

199,- 599,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

19,- 149,-

KJØP

Powered by Labrador CMS