Lysebu åpner for sommergjester - for aller første gang
I sommer åpner Lysebu dørene for gjester i sommersesongen – for aller første gang. Det tradisjonsrike hotellet, som ligger ved inngangen til Nordmarka, har hatt fokus på kurs- og konferansegjester i det øvre segmentet og bryllup. Nå satser de på sommergjester og åpner sine dører for alle som ønsker et annerledes Oslo-opphold.
Beliggende 500 moh, med naturen rett utenfor døren, tilbyr Lysebu en annen type sommerferie enn man vanligvis forbinder med hovedstaden.
– Hotellet ligger i stille omgivelser, omkranset av skog og turstier, men med T-bane kun noen minutter unna er det kort vei til sentrum. Kombinasjonen av natur, kunst, kultur og nærhet til byen, gjør stedet til et alternativ for dem som ønsker en roligere ferie – uten å gi slipp på storbyens tilbud, sier Pernille Christensen, hotelldirektør på Lysebu.
I nærområdet ligger flere av Oslos mest besøkte attraksjoner: Holmenkollen med skimuseet og utsikt over fjorden, Roseslottet – en stor utendørs kunstinstallasjon med historisk tematikk – og Klatreparken, som tilbyr aktiviteter for både barn og voksne. Med Nordmarka som nærmeste nabo, er det i tillegg gode muligheter for fotturer, sykling og badeliv i markavannene.
Som en del av sommerprogrammet arrangeres det skrivekurs med forfatterne Linn Ullmann og Niels Fredrik Dahl.
Lysebu har i mange år vært kjent for sin private kunstsamling, men også Henie Onstad Kunstsenter sin satelittutstilling på Lysebu.
Lysebu ble opprinnelig bygget i 1916 i tradisjonell norsk stil og ligger på Voksenkollen, 500 meter over havet, med storslått natur rett utenfor døren. I 1945, etter 2. verdenskrig, ble Lysebu gitt til det danske folk, som en takk for den enorme matvarehjelpen nordmenn mottok under krigen. Stiftelsen Fondet for dansk-norsk samarbeid, ble etablert for å bevare det dansk-norske samarbeidet, de er fortsatt stedets eier.
Nylige artikler
Fredsavtale gir fart på sommerreisesalget til utlandet
En global hurtigmat-revolusjon
Aldri har så mange planlagt DNT-ferie
Rekordstor interesse for Norge som ferieland i viktige markeder
6 millioner reisende gjennom OSL i sommer
Mest leste artikler
Norwegian kjøper Ving-eier NLTG: Petter Stordalen blir storeier
Savoy 1918 åpnet i Oslo – nytt boutiquehotell i Small Luxury Hotels
Trumf-bonus kan nå brukes hos Scandic Hotels gjennom Scandic Friends
Cafe Watt åpner på Tullinløkka med norske råvarer og sesongmeny
Norwegian kjøper NLTG og samler Ving, Spies og Widerøe i nytt nordisk reisekonsern