Marriott opplevde rekordhøye globale signeringer i løpet av første halvår, og økte netto antall rom med 4,5 % i løpet av de 12 månedene som sluttet 30. juni.
Marriott International
Marriott oppjusterer prognosene - over 4000 hoteller i pipeline
Sterk generell etterspørsel etter hoteller over hele verden har ført til at Marriott International har økt sine prognoser for omsetning per tilgjengelig rom (RevPAR) for annen gang i år.
– Den globale omsetningen per tilgjengelige rom økte med 3,4 % i 2. kvartal, med en RevPAR i USA og Canada-regionen på 5 %, den høyeste kvartalsøkningen på 13 kvartaler med styrke i VM- og ikke-VM-markeder, sa Marriotts president og administrerende direktør Tony Capuano, under fremleggelsen av selskapets resultatrapport for 2. kvartal. Eksklusive VM økte Marriotts RevPAR i 2. kvartal i USA og Canada med 4 %.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Fellesforbundet om mulig SAS-streik: – Vi møtes hos Riksmekleren torsdag
Marriott oppjusterer prognosene - over 4000 hoteller i pipeline
Indias største flyselskap avslutter samarbeidet med Norse Atlantic – inngår samtidig gigantisk flymotor-avtale
Nye utepilsregler testes ut i Oslo
Flere turister velger kjøligere reisemål
Mest leste artikler
LEV Collection lanserer små urbane hoteller i Norge – åpner først i Stavanger
Rekord for hotellovernattinger i juni 2026 – over 2,9 millioner overnattinger
KFC kommer til Norge: Apollo Group kjøper Fly Chicken
Økt hotellbelegg i Oslo og Trondheim i oktober 2025
Årets kokk 2023: Norges mest prestisjefylte kokkekonkurranse i Stavanger