Hotell
Finn Berstad, Cluster General Manager, for Radisson Blu Resort & Spa, Gran Canaria Mogan, eiet av norske Wenaas-gruppen, og Radisson Blu Resort Gran Canaria.
DestinasjonsKirurgene
Mot «all time high» for den norske Radisson-sjefen på Gran Canaria
– Jeg tror 2023 blir «all time high» for oss på Gran Canaria, sier Finn Berstad,cluster manager for begge Radisson Blu-hotellene på den populære ferieøya. Han melder om fulle hus i påsken, og ikke nok med det. Nå seiler Gran Canaria opp som et populært reisemål også sommertid. – Folk søker stabile temperaturer og en trygg ferie. Vi har aldri før hatt så god booking foran sommersesongen, sier Berstad.
– Påsken er alltid veldig bra hos oss. Hele perioden i år, frem til påske, har vært veldig bra. Går vi tilbake til tiden før 2019, hadde vi en synkende beleggsprosent, fordi det ble mer normaliserte tilstander i Europa, etter år med blant annet terrorfrykt. Det vi ser nå, med Ukraina-krisen, og også med det som har skjedd i Tyrkia, er at vi allerede har mye større belegg på bok for både juli og august, enn det vi eksempelvis hadde i 2019.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Irsk boutique-hotell åpnet i Berlin
Årets medlem i NHO Reiseliv Innkjøpskjeden kåret
Selg Norge-prisen 2026 til Hanen
Paviljong med tyske drikkevarer på Umami Arena
SkiStar lanserer Skandinavias sterkeste snøgaranti
Mest leste artikler
Bane NOR Eiendom størst på nye hotellprosjekter i Norge
Færre nordmenn velger norgesferie i sommer - Vestland og Innlandet mest populære
Innenlandsferie i Norge øker: Nordland og Innlandet topper sommeren 2026
Hotellstreik i Egersund: Grand Hotell forskutterer sykepenger, men sjefen må vaske selv
Hotellinvesteringer i Norden holder stand i 2026 tross geopolitisk uro