Pandox utreder vilkårene for å gjennomføre en rettet emisjon
ABG Sundal Collier, DNB Markets, Handelsbanken og Skandinaviska Enskilda Banken skal undersøke vilkårene for å gjennomføre en rettet kontantemisjon av B-aksjer tilsvarende ca. SEK 2000 millioner
Pandox Aktiebolag (publ) ("Selskapet" eller "Pandox") har instruert ABG Sundal Collier, DNB Markets, Handelsbanken og Skandinaviska Enskilda Banken (samlet "Joint Bookrunners") om å undersøke vilkårene for å gjennomføre en rettet kontantemisjon av B-aksjer tilsvarende ca. SEK 2000 millioner (den "rettede emisjonen"), gjennom en såkalt "accelerated bookbuilding"-prosedyre, basert på fullmakten gitt til styret på generalforsamlingen 10. Pandox' eksisterende aksjonærer Eiendomsspar AS og AMF Pension & Fonder har uttrykt interesse for å delta i den rettede emisjonen.
Gjennomføring av den akselererte bookbuilding-prosedyren, prising og tildeling av nye aksjer forventes å finne sted før oppstart av handel på Nasdaq Stockholm kl. 09.00 CEST den 18 september 2024. Tidspunktet for gjennomføring, prising og tildeling i bookbuilding-prosedyren bestemmes av selskapet, og selskapet kan når som helst forkorte, forlenge eller avslutte og helt eller delvis avstå fra å gjennomføre den rettede emisjonen. Selskapet vil kunngjøre utfallet gjennom en påfølgende pressemelding etter at bookbuilding-prosedyren er gjennomført.
Nylige artikler
Flere nordmenn vil ha aktive reiser
Savoy 1918 åpnet – et high-end boutiquehotell-konsept
Scandic i partnerskap med NorgesGruppens fordelsprogram, Trumf
Marriott åpner hotell nummer 10.000
Friele vil holde Norge våken
Mest leste artikler
NorgesGruppen kjøper 35 prosent av Fursetgruppen og satser på restaurant og catering
Falske QR-koder på pub og restaurant: Slik unngår du quishing-svindel
Cafe Watt åpner på Tullinløkka med norske råvarer og sesongmeny
Halvparten må kutte i sommerferien: Dropper utenlandstur og velger billigere ferie
Airbnb og korttidsutleie: Regjeringen vil gi kommunene større makt