Pandox utreder vilkårene for å gjennomføre en rettet emisjon
ABG Sundal Collier, DNB Markets, Handelsbanken og Skandinaviska Enskilda Banken skal undersøke vilkårene for å gjennomføre en rettet kontantemisjon av B-aksjer tilsvarende ca. SEK 2000 millioner
Pandox Aktiebolag (publ) ("Selskapet" eller "Pandox") har instruert ABG Sundal Collier, DNB Markets, Handelsbanken og Skandinaviska Enskilda Banken (samlet "Joint Bookrunners") om å undersøke vilkårene for å gjennomføre en rettet kontantemisjon av B-aksjer tilsvarende ca. SEK 2000 millioner (den "rettede emisjonen"), gjennom en såkalt "accelerated bookbuilding"-prosedyre, basert på fullmakten gitt til styret på generalforsamlingen 10. Pandox' eksisterende aksjonærer Eiendomsspar AS og AMF Pension & Fonder har uttrykt interesse for å delta i den rettede emisjonen.
Gjennomføring av den akselererte bookbuilding-prosedyren, prising og tildeling av nye aksjer forventes å finne sted før oppstart av handel på Nasdaq Stockholm kl. 09.00 CEST den 18 september 2024. Tidspunktet for gjennomføring, prising og tildeling i bookbuilding-prosedyren bestemmes av selskapet, og selskapet kan når som helst forkorte, forlenge eller avslutte og helt eller delvis avstå fra å gjennomføre den rettede emisjonen. Selskapet vil kunngjøre utfallet gjennom en påfølgende pressemelding etter at bookbuilding-prosedyren er gjennomført.
Nylige artikler
Mars-fall etter "påskeforskyving" i hotellmarkedet
– Uavhengige hoteller får en tydeligere rolle i markedet
Nå må Norge svare på svenske mva-kutt - krever mer rettferdig mva-system
Michelin-restaurant i Oslo legger ned
SAS markerer 80 år med jubileumsfly
Mest leste artikler
Fra barne-TV-legende til hotellsjef
Lønnsforhandlinger i reiselivsnæringen: Mekling hos Riksmekleren etter brudd
Raskeste ferge til Danmark: Fjord FSTR åpner for sommersesongen
Opplev påskestemning på SNØ: Innendørs skieventyr i påsken
Opplev Magma Geopark: Unike reisekonsepter for Nord-Europa