Hotell
Ramme Fjordhotell
Ramme Fjordhotell i Munchs rike
Ramme Fjordhotell på Hvitsten, som har vært under bygging i mange år, rakk så vidt å åpne dørene før coronarestriksjonene førte til at de måtte stenge igjen, nå gjøres alt klart for å åpne igjen så snart som mulig.
- Vi planlegger å åpne igjen så snart restriksjonene letter og det blir forsvarlig. Vårt store ønsker er å kunne åpne dørene igjen til påske, for å kunne ha et tilbud til de gjestene som ikke reiser på fjellet. Vi planlegger utendørsaktiviteter for både hotellets gjester og besøkende, sier Sabina Marika Widenqvist, direktør på Ramme Fjordhotell by Classic Norway Hotels.
Hotellet har 42 rom, omhyggelig innredet, med høy standard. Utsikten fra hotellrommene er til gården og landskapet mot fjorden. Det finnes enkelt- og dobbeltrom, i tillegg til luksus-suite og Edvard Munchs hus. Hvitsten har lang historie som rekreasjonssted for besøkende fra Kristiania/Oslo. Flere kjente kunstnere og litterater oppsøkte og bosatte seg i Hvitsten om sommeren. Edvard Munch, bodde og arbeidet på Nedre Ramme i en årrekke fra 1910.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
150,- 575,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd
1875,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
1,- 145,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd
1430,-
KJØP