Hotell
I disse dager er Røros Hotell i gang med omfattende oppgradering av varme og ventilasjon og starter en stor investering i energieffektiviseringstiltak.
Røros Hotell skal redusere energiforbruket med over 50%
Røros er et av de kaldeste stedene i Norge, derfor har Røros Hotell et stort energiforbruk, spesielt om vinteren. Som mange andre næringsdrivende opplever adm. direktør i Røros Hotellgruppen, Terje Lysholm, en betydelig økning i energikostnadene.
Hotellet er opprinnelig fra 1951, men har blitt utvidet flere ganger siden den gang, sist i 2016 med en ny bad- og velværeavdeling. Røros er eneste kommune i Trøndelag som ligger i prissone N01, den samme som på Østlandet. Hotellet bruker nå rundt 4,5 GW per år, hvorav ca 70% går til oppvarming. Selv om hotellet har redusert forbruket sitt med 600.000 kWt, sammenlignet med årene 2019 og 2022, ble siste kvartal i 2022 to millioner kroner dyrere enn året før.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
150,- 575,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd
1875,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
1,- 145,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd
1430,-
KJØP
Nylige artikler
Radisson Blu Scandinavia Hotel feirer 50 år
EU nedjusterer BNP-prognosen for 2026
Ny animasjonsfilm skal bidra til tryggere ferdsel på norske vinterveier
Politiet aksjonerte mot ulovlig nordlysturisme
Havila Kystruten har sikret seg langsiktig investering
Mest leste artikler
Strawberry bytter til Svanemerket: En ny standard for miljøvennlige hoteller
Airbnb utforsker nye vekstmuligheter i globale markeder
Turismevekst i Nord-Norge: Utfordringer med useriøse aktører i Lofoten
Oppdag de første Radisson Individuals-hotellene i Bergen
Ny turismerekord i Nord-Norge: Økt internasjonal etterspørsel