Scandic med flest semifinalister i Twinings Best Breakfast
Nå er semifinalistene i Twinings Best Breakfast offentliggjort, og nok en gang er Scandic kjeden med flest kandidater.
Hotellkjeden kan notere seg for hele ti semifinalister i årets utgave av konkurransen, og har dermed klart flest kandidater når det hele skal avgjøres senere i høst. Direktør for mat og drikke i Scandic Norge, Morten Malting, er svært fornøyd med frokostleveransen ute på hotellene.
- Dette er en stor anerkjennelse av arbeidet som gjøres. Tusen takk til våre dyktige frokosthelter, som hver dag strekker seg langt for å gi gjestene våre den beste starten på dagen, sier Malting.
- Vi har jobbet med å vise frem det viktige arbeidet vi gjør for å sikre en bærekraftig frokost. For oss er det helt sentralt å servere en frokost med lavt miljøavtrykk, og vi ønsker å både vise frem dette, og veilede gjestene våre til å ta bærekraftige valg hos oss, sier Malting - og fortsetter:
- Vi har også gjort en innsats for å løfte frem de kortreiste råvarene vi benytter oss av i frokostbuffetene våre. Det er viktig å fortelle historiene rundt lokalmaten vår. Ikke bare bidrar den til lavere CO2-utslipp, veldig ofte er det unike og spennende råvarer som man ikke får oppleve hvor som helst. Dette er viktig i dyrkingen av den lokale kulturen, legger han til.
Her er Scandic-hotellene som går videre i kampen om Norges Beste Hotellfrokost:
ØST:
Scandic Lillestrøm
Scandic Ambassadeur Drammen
Scandic Victoria Lillehammer
VEST:
Hotel Norge by Scandic
Scandic Sunnfjord Hotel & Spa
MIDT:
Scandic Nidelven
Scanic Hell
NORD:
Scandic Ishavshotel
SØR:
Scandic Park Sandefjord
Scandic Kristiansand Bystranda
Nylige artikler
Færre drikker kaffe, men vi drikker mer
Budsjettkuttet vil få store konsekvenser for Innovasjon Norges reiselivssatsing
Strawberry og CapMan forlenger leiekontrakter og planlegger tre totalrenoveringer
Fyllingsgrad-rekord for Norwegian konsernet i november
Ekstraordinær vekst for lokalmat innen storhusholdning
Mest leste artikler
Opplev verdens beste vingård: Norskeide Vik i Chile
Skatteetaten intensiverer kontroller av serveringssteder i julebordsesongen
Dramatisk budsjettkutt truer norsk reiseliv og markedsføring
Malling kjøper Hotelia: Blir ledende hotellrådgiver i Norden
Innovasjon Norge kuttes: Norsk reiseliv mister 100 millioner