Daglig leder Erik Åbyholm i Green Norway (t.v.) og teknisk direktør i Scandic Norge, Mikkel Vangsgaard.

Scandic Norge med store energibesparelser

Samarbeidet med teknologiselskapet Green Norway har ført til omfattende energibesparelser på Scandic Norges hoteller. I første halvår av 2025 er energiforbruket på 33 hoteller redusert med 5.160.000 kWh. I løpet av høsten har ytterligere tre hoteller blitt en del av samarbeidet.

Publisert

– Dette er svært gledelige tall, og viser hva vi kan få til når vi kombinerer kompetansen til Green Norway med erfaringen og engasjementet til det tekniske personellet på våre hoteller. Sammen har vi gjort konkrete tiltak som har gitt merkbare utslag, ikke bare for klimaet, men også gjesteopplevelsene på hotellene våre, sier teknisk direktør i Scandic Norge, Mikkel Vangsgaard.

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

150,- 575,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd

1875,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

1,- 145,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd

1430,-

KJØP

Powered by Labrador CMS