Stordalen er godt fornøyd med Sommerro
I 2023 endte konsernet, Sommerrogaten utvikling AS, med et resultat på minus 404 millioner kroner. I fjor gikk selskapet 63 millioner kroner i pluss.
Petter Stordalen uttrykker stor tilfredshet med Sommerros økonomiske prestasjoner, da hotellet i sitt første fulle regnskapsår omsatte for 393,6 millioner kroner. Ekspedisjonshallen, hotellets største serveringssted, bidro betydelig med en omsetning på 160 millioner inkludert moms, noe som overgikk alle forventninger. Stordalen understreker at et hotell som Sommerro aldri ville blitt bygget i dagens marked, men han ville likevel gjort det samme igjen, skriver E24.
Til tross for et tidligere underskudd, viser Sommerrogaten utvikling AS nå et positivt resultat på 63 millioner kroner i 2024. Investeringer fra Stordalen og Varner-familiens selskap Strawberry Brothers, samt entreprenørselskapet Aspelin Ramm, har vært avgjørende for utviklingen. Stordalen planlegger ikke å selge hotellet, og ser frem til en lovende sommer med økt interesse fra både nordiske og amerikanske gjester, samt en økning i «buy outs» av Villa Inkognito.
Nylige artikler
Fine snøforhold og fullt aktivitetsprogram i Hemsedal
Ny F&B direktør på Radisson Blu Plaza
Skal hjelpe matbransjen å halvere matsvinn innen 2030
Mange cruiseskip og superyachter innestengt bak Hormuzstredet
EU parlamentet har godkjent ny pakkreise-lov
Mest leste artikler
Oppdag Norges beste barer og vinnere av Bartenders’ Choice Awards 2026
Christian André Pettersens siste forsøk på Bocuse d'Or VM-drømmen
Oppdag Villa Nord: Trondheims nye boutiquehotell med historisk sjarm
Norgesferie i påsken: 8 av 10 velger å feriere i Norge
TUI Cruises kansellerer cruise på grunn av Hormuzstredet-konflikten