Petter Stordalen er godt fornøyd med omsetningen på Sommerro i fjor
Petter Stordalen er godt fornøyd med omsetningen på Sommerro i fjor

Stordalen er godt fornøyd med Sommerro

I 2023 endte konsernet, Sommerrogaten utvikling AS, med et resultat på minus 404 millioner kroner. I fjor gikk selskapet 63 millioner kroner i pluss.

Publisert Sist oppdatert

Petter Stordalen uttrykker stor tilfredshet med Sommerros økonomiske prestasjoner, da hotellet i sitt første fulle regnskapsår omsatte for 393,6 millioner kroner. Ekspedisjonshallen, hotellets største serveringssted, bidro betydelig med en omsetning på 160 millioner inkludert moms, noe som overgikk alle forventninger. Stordalen understreker at et hotell som Sommerro aldri ville blitt bygget i dagens marked, men han ville likevel gjort det samme igjen, skriver E24.

Til tross for et tidligere underskudd, viser Sommerrogaten utvikling AS nå et positivt resultat på 63 millioner kroner i 2024. Investeringer fra Stordalen og Varner-familiens selskap Strawberry Brothers, samt entreprenørselskapet Aspelin Ramm, har vært avgjørende for utviklingen. Stordalen planlegger ikke å selge hotellet, og ser frem til en lovende sommer med økt interesse fra både nordiske og amerikanske gjester, samt en økning i «buy outs» av Villa Inkognito.

Powered by Labrador CMS