Thon Hotels-ansatt vant NM i reiselivsfag
Melissa Kamvong fra Thon Hotel Opera er kåret til Norges beste lærling i reiselivsfaget. Med seieren i NM i reiselivsfag for lærlinger 2026, vinner Thon Hotels prisen for andre år på rad og styrker sin posisjon som en ledende lærebedrift i hotell- og reiselivsnæringen.
NM i reiselivsfag ble arrangert i forbindelse med ASKO Servering Norgescup i Stavanger, der landets beste lærlinger konkurrerte i fag som service, vertskap og reiselivskompetanse. Førsteplassen gikk til Melissa Kamvong fra Thon Hotel Opera, foran Selma von Unnik fra Britannia Hotel og Sebastian Berg Sjøstrøm fra Hotel Norge by Scandic.
– Dette er en sterk anerkjennelse av både Melissa og det langsiktige arbeidet vi gjør med fagopplæring i Thon Hotels. Vi er svært stolte av lærlingene våre og av resultatene de leverer, sier Morten Thorvaldsen, konserndirektør i Thon Hotels.
Tydelig satsing på fagopplæring og lærlinger
Thon Hotels har over flere år hatt et målrettet fokus på fagopplæring og rekruttering av unge talenter. Hotellkjeden samarbeider tett med Lærlingekompaniet, som har ansvar for oppfølging, kvalitetssikring og utvikling av lærlinger innen reiselivsfaget i Oslo og Akershus.
– Samarbeidet med Lærlingekompaniet er avgjørende for at vi kan tilby god og strukturert opplæring. Vårt mål er å være kjent som en attraktiv og seriøs lærlingebedrift, der unge fagarbeidere får utvikle seg og bygge en langsiktig karriere i bransjen, sier Thorvaldsen.
Et resultat av systematisk arbeid
Seieren i 2026 følger etter fjorårets NM‑gull, da Linus Moen Lyng fra Thon Hotel Arena ble kåret til Norges beste reiselivslærling i 2025. At Thon Hotels nå har vunnet NM i reiselivsfag to år på rad, viser at satsingen på fagopplæring gir resultater.
Viktig arena for rekruttering til reiselivsnæringen
NM i reiselivsfag arrangeres som et parallelt mesterskap under ASKO Servering Norgescup og regnes som en av de viktigste konkurransearenaene for reiselivslærlinger i Norge. Konkurransen tester både faglig kompetanse, serviceforståelse og evnen til å skape gode gjesteopplevelser; ferdigheter som er avgjørende for fremtidens hotellnæring.
Nylige artikler
Turstier over hele landet mottar 10,8 millioner i tilskudd
Stort løft for togtilbudet på Østlandet i 2028
Forventer 1000 – 3000 nye hotellrom årlig i Norge
Markedsledende, norsk event-management-plattform får ny partner
Thon Hotels-ansatt vant NM i reiselivsfag
Mest leste artikler
Aspelin Reitan Eiendom og Malling utvikler nytt hotellprosjekt i Oslo sentrum
Optimisme i reiselivet 2026: Stabil vinterbooking og økt tro på markedet
Norge mister millioner på reduserte overflyvninger i norsk luftrom
Opland Juvel: Verdens mest eksklusive akevitt hos Britannia Bar
Reis med Snälltoget fra Oslo til Malmö og videre til Berlin