Hotell

Tromsø-hotell med 95,2% belegg i februar

Publisert Sist oppdatert
Clarion Collection Hotel With klinket til med fantastiske 95,2 % i kapasitetsutnyttelse i februar. Statistikken fra viser at hotellnæringen i Tromsø har svært gode dager i vinter.RevPAR i februar iår steg med 10,2 % i Tromsø, sammenlignet med februar ifjor.Belegget økte fra 84,3 i 2012 til 87,4 % iår.- På alle hotellene i Tromsø var man klar over at februar iår kom til å bli tidenes måned beleggsmessig, og at prisene ville gå vesentlig opp. For vår del satte vi ny rekord for hele kjeden , forteller , direktør på Clarion Collection Hotel With.- Tirsdager er nesten alltid fulle i Tromsø, så vi kunne ikke forvente økning her. Det flotte når man har så mange turister, er at de bor på alle ukedager, også søndager. Det var en spesiell opplevelse for oss å ha overbooking på søndager. Vi var også flinke til å «styre» turistene med pris, slik at tirsdager og onsdager ble forbeholdt forretningstrafikken. Mange av turistene er såpass pengesterke at de også bodde i midtuke.Øyvind Alapnes ser det som helt naturlig at prisene økte fra NOK 893 til 949.- Når vi allerede for ett år siden var klar over at februar kom til å bli fantastisk, satte vi selvsagt opp prisene. Vår snittpris ble NOK 1131 og RevPAR landet på NOK 1081. Fantastisk!- Det kan være en engelskmann og kone i aldersgruppen 40-65 år som reiser individuelt, som sjelden har med barn og som gjerne bor i fire, fem dager. De er rimelig pengesterke, men dette er det hoteller, restauranter og arrangører av utflukter som får mest glede av, forklarer Alapnes, som ser dette markedet som voksende. Blant annet kommer resten av Europa samt Asia etter i store flokker.Rombelegg 78,9 % (+ 3,3 %)Rompris* NOK 920 ( + 4,9 %)RevPAR NOK 726 (+ 8,4 %)(*) Losjiomsetning eks MVA per solgte rom9 Tromsø-hoteller med til sammen drøyt 1.300 værelser inngår i statistikken fra Benchmarking Alliance.
Benchmarking AllianceHRR - Peter Wiederstrøm, Hotelia AS (Tekst)(Clarion Collection, red.anm.)Øyvind Alapnes (bildet)Hvordan ser du på at belegget økte på alle ukens dager, unntatt tirsdager, og at det på torsdager og søndager økte mest?Hva er en typisk nordlysturist? Januar + februar 2013 (utvikling fra samme periode ifjor):Foto: Øyvind Alapnes er direktør på Clarion Collection Hotel With, som oppnådde fantastiske 95,2 % rombelegg i februar.

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

150,- 575,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd

1875,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

1,- 145,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd

1430,-

KJØP

Powered by Labrador CMS