Emirates har fått sitt første nye storfly A350
Emirates har mottatt sitt første storfly Airbus A350, og utvider selskapet flåten med en ny flytype for første gang siden 2008.
25. november fikk Emirates levert sitt første Airbus A350-fly, kalt A6-EXA. Det er det første av 65 A350-fly som skal leveres til flyselskapet i løpet av de neste årene. Verdens største internasjonale flyselskap utvider altså flåten med ny flytype for første gang siden 2008, og starter et nytt kapittel for selskapet.
Flyet ble offisielt overlevert til Emirates 25. november og gjennomførte sin første flygning fra Toulouse (TLS) til Dubai samme ettermiddag. Denne flygningen ble operert med en blanding av flydrivstoff og bærekraftig flydrivstoff (SAF).
Etter landingen i Dubai tok Emirates Engineering en grundig sjekk og fikk de siste detaljene på plass, før flyet blir offisielt avduket på et spesialarrangement senere denne uken.
Flyet vil offisielt begynne med kommersiell tjeneste i januar, med sin jomfrutur til Edinburgh, etterfulgt av åtte andre destinasjoner i Midtøsten, Vest-Asia og Europa.
I Emitates’ konfigurasjon får A350 32 seter i Business Class, 21 i Premium Economy og 259 i Economy Class.
Nylige artikler
Hotellene tar sats igjen i tredje kvartal, strålende september
Clarion Hotel The Edge i Tromsø ferdig oppgradert
Rekord for norske overnattingsbedrifter i august
Flere norske blant de mest stressende europeiske flyrutene for nervøse reisende
ROC®-sertifisert kaffe til alle Strawberry-hoteller
Mest leste artikler
Oslo vil innføre cruiseavgift fra 2027 – hotellgjester slipper
Turistnæringen i Nord-Norge tjener 30 milliarder – kommunene får lite skatt
Hellstrøm Juleaquavit 2026 kåret til beste akevitt på Norsk Akevittfestival
Nordre Follo vil ha hotell ved NFFs treningsanlegg i Ski
Booking Holdings og Expedia kontrollerer 85 % av Europas OTA-marked