Emirates oppgraderer flåten for 3 milliarder dollar
Flyselskapet Emirates oppgraderer interiøret i 191 Boeing 777- og Airbus A380-fly til en verdi av tre milliarder dollar. Nå er den aller første maskinen klar.
Oppgraderingen av interiøret i A380- og 777-flåten til Emirates skal være den største oppussingen i flybransjen, både i skala og omfang. Når prosjektet er fullført, vil flyselskapet ha installert 8104 seter i neste generasjons Premium Economy, 1894 oppdaterte First Class-suiter, 11.182 oppgraderte Business Class-seter og 21.814 Economy Class-seter.
Den aller første maskinen i oppgraderingsprogrammet, en Boeing 777-maskin, er nå klar, det tok tilsammen 37 dager og 18.000 arbeidstimer å fullføre interiøroppgraderingen.
– Emirates fortsetter å oppfylle vårt løfte om å levere en uovertruffen reiseopplevelse med Emirates’ nye signaturinteriør, som hever bransjestandarden når det gjelder premiumreiser, sier Sir Tim Clark, president for Emirates Airline.
Nylige artikler
Regjeringen må ta ansvar for Nav-fiaskoen, for å få slutt på streiken
Fortsatt vanskeligere for hotellene, men jevnt over høye nivåer
Fortsatt helt fastlåst i hotell- og restaurantstreiken
Small Luxury Hotels of the World får sitt første Oslo-hotell
EU vurderer alternativer i forkant av drivstoff-usikkerhet i sommer
Mest leste artikler
Femte streikeuttak utsettes: NHO saksøker LO og Fellesforbundet
Parat anklager Grand Hotel i Oslo for streikebryteri – Scandic avviser
Fellesforbundet trapper opp streiken i hotell og restaurant fra mandag
Uroen i Midtøsten sender turister til Europa og Tyrkia
Flere anmeldelser og utvisninger etter kontroller i reiselivsnæringen i Nordland