Flytter passasjerer til nytt innsjekkingsområde
Denne høsten skal passasjerene over til et nytt innsjekkingsområde i avgangshallen på Oslo lufthavn. Bagasjen flyttes også til et nytt bagasjeanlegg.
Oslo lufthavns nye bagasjeanlegg åpnet for prøvedrift før sommeren, og gjennom de siste par måneder har et mindre antall passasjerer fått teste det nye anlegget.
- Nå er vi klare til å åpne opp for et større antall flyvninger hver dag, og fra denne uken går vi inn en stor opptrappingsfase, forteller områdesjef Hans Petter Stensjøen.
Han mener det vil innebære en stor endring for mange reisende:
- Halvparten av avgangshallen på Oslo lufthavn har vært sperret av med enten teststasjoner eller byggevegger i flere år, og det er svært mange som har vendt seg til å gå rett til innsjekksområdene 1-4 i vest, og 10 helt i øst. Nå som et betydelig antall flyvninger blir flyttet over til det nye anlegget, må de reisende venne seg til å sjekke informasjonstavlene for å finne sitt innsjekksområde.
Flytter SAS-passasjerer
Gradvis over de neste ukene skal alle SAS-passasjerer flyttes over til å sjekke inn på de nye innsjekkingsområdene 5-7. Oslo lufthavns nye bagasjeanlegg er blant verdens mest moderne, og selv om mange passasjerer er godt vant med å sjekke inn bagasjen på egenhånd, vil det bli noen endringer.
- Den største forskjellen er at du legger bagasjen din i en boks fremfor på et rullebånd. Man skanner bagasjelappen akkurat på samme måte som før, og så forsvinner den ned i anlegget på et brett som vil følge bagasjen helt frem til bagasjetrallene, forklarer Stensjøen.
Ber reisende sjekke informasjonsskjermene for å finne sitt innsjekkingsområde
Også andre flyselskaper vil sjekkes inn i det nye anlegget, det ligger an til flere endringer. Vi oppfordrer derfor de reisende til å sjekke informasjonsskjermene for å finne rett område for innsjekk og bagasjedropp.
Stensjøen forteller at sommerens testfase har gått så bra at bruken nå gradvis kan trappes opp:
- Det har selvsagt vært noen barnesykdommer, og det er nettopp for å luke ut slike feil at vi gjennomfører en gradvis opptrapping i bruken av anlegget. Tilbakemeldingen fra de reisende har også vært veldig god, og de aller fleste synes dette er enkelt og brukervennlig.
Nylige artikler
Scandic styrker posisjonen i Nord-Norge med nytt franchisehotell
Spår tidenes sommerhandel - turistkommunene kan vente seg rekordomsetning
Samferdselsdepartementet har svak oppfølging av Bane NORs eiendomsvirksomhet, mener Riksrevisjonen
Drikkevarer står for 40% av convenience-omsetningen i Europa
Nordmenn velger pris og sentral beliggenhet fremfor luksus
Mest leste artikler
Ytri Island Retreat på Træna: Norges mest avsidesliggende luksushotell
Skattekommisjonen vil øke reiselivsmomsen: NHO Reiseliv advarer om dyrere norgesferie
Frokostbuffé og matsvinn: Slik kan hoteller kutte svinn med mindre tallerkener
Cruiseavgift møter motstand i norske kommuner: Vil ha lavere sats
Unike Hoteller løfter salgsprosessen med bedre innsikt og 70 prosent konvertering