Fredag blir den store utfartsdagen
Drøyt 131.000 reisende skal ut å fly fra flyplassene i Oslo, Bergen, Stavanger og Trondheim på fredag.
I dagene før jul er det fredag 20. desember som ligger an til å bli den store utfartsdagen på flyplassene i de største norske byene i år.
Til sammen 131.000 mennesker skal ta fly fra disse flyplassene, melder NRK. 83.500 av dem fra Oslo lufthavn, 19.750 fra Bergen lufthavn, 16.000 fra Trondheim lufthavn og 11.600 fra Stavanger lufthavn.
Dagen før, torsdag 19. desember, er det også mange som skal fly «hjem til jul», og Avinor venter 120.400 passasjerer. Det samme gjelder 22. desember, med 117.000 reisende.
Julens toppdestinasjoner utenlands er Spania, England, Tyskland, Danmark, Sverige, Polen, Nederland, Frankrike, Sveits og Tyrkia.
På nyåret ser 5. januar ut til å bli den travleste utfartsdagen med 117.000 flyreisende.
– Vi krysser fingrene for godt og rolig utfartsvær, og en fin start på ferien for alle som skal ut og fly. Og så ønsker vi selvsagt alle en riktig god jul, sier konserndirektør for lufthavnene i Oslo, Bergen, Trondheim og Stavanger, Thorgeir Landevaag.
Nylige artikler
Potetball, kylling og 98 oktan
Reiselivet i en urolig verden
Clarion Hotel Trondheim tildelt TrustYou Excellence Award
Ryanair endrer fristen for innsjekk og bagasje-innlevering
Pris til Strawberry under Loyalty Leader Awards i Amsterdam
Mest leste artikler
Hvordan hoteller kan operere under streik: Rettigheter og plikter
Hotellstreik i Norge: Viktig informasjon om påvirkede byer og hoteller
Scandic Go åpner sitt første hotell i Oslo for prisbevisste reisende
Streik i hotell- og restaurantbransjen: Konflikt om lønn og sykepenger
Årets kokk 2023: Norges mest prestisjefylte kokkekonkurranse i Stavanger