Oslo lufthavn best i Europa
Oslo lufthavn er kåret til Europas beste flyplass i kategorien 25–40 millioner passasjerer årlig.
– Dette er en stor ære og anerkjennelse av arbeidet som legges ned hver eneste dag på Oslo lufthavn, sier Avinors konsernsjef Abraham Foss i en pressemelding.
Onsdag var konsernsjefen på plass i Istanbul for å motta prisen for beste flyplass i Europa, på vegne av Oslo lufthavn.
Det er Airports Council International Europe (ACI Europe) som står for prisen. ACI Europe er en organisasjon som omfatter mer enn 500 europeiske lufthavner i 55 land. Prisen tildeles hvert år til de flyplassene som har oppnådd best resultater innen en rekke kriterier.
I juryens begrunnelse trekkes særlig drift og punktlighet ved Oslo lufthavn fram. Flyplassen ble kåret til Europas mest punktlige flyplass i 2022 og 2023. Norges hovedflyplass ble best i kategorien 25–40 millioner passasjerer i året.
Nylige artikler
Vil tilby Norges beste Halloween-feiring
Skal lede Nord-Norges største hotell
Er dette verdens beste hoteller?
Internasjonale kongresser - Norge på topp i Norden
Fjellet, Spania og London er høstferievinnere hos Finn
Mest leste artikler
Stey Stavanger åpner nytt hotellkonsept i Hinna Park
Petter Stordalen fornærmet i underslagssak mot tidligere assistent
Storbritannia leder Europas marked for hotellinvesteringer
Overtidsbetaling for merarbeid kan koste reiselivet 2 milliarder
Byrknes Ocean Resort åpner i Gulen høsten 2027