Oslo lufthavn er kåret til verdens mest punktlige flyplass
I mai toppet Oslo lufthavn listen i kategorien store internasjonale flyplasser
Datafirmaet Cirium utarbeider hver måned en oversikt over punktligheten til flyselskaper og lufthavner i hele verden. I mai toppet Oslo lufthavn listen i kategorien store internasjonale flyplasser, og ble med det verdens mest punktlige flyplass. 91,22 prosent av avgangene denne måneden gikk på oppsatt tid.
Hovedflyplassen ligger også på topp ti-listen på punktlighet på verdensbasis for fjoråret for de største flyplassene.
I den samme oversikten havner SAS på førsteplass over verdens mest punktlige flyselskaper, og også Norwegian inntar en fjerdeplass på listen over europeiske flyselskaper.
- Avinor, flyselskapene og handlingselskapene har et tett og godt samarbeid og et felles mål om gode og effektive bakkeoperasjoner på Oslo lufthavn, så dette er en felles seier for oss. Det er en stor anerkjennelse at vi når så høyt opp globalt, sier lufthavndirektør Thorgeir Landevaag.
Nylige artikler
Danmark vil anerkjenne gastronomi som kunstform
Hotelloversikten 2025: Rekordhøye pris- og beleggsnivåer for norske hoteller
Flere vil ha skreddersydde reiser
Åpner italiensk restaurant og vinbar på Campus Ullevål
Dette er nordmenns merkelige reisevaner
Mest leste artikler
Hvordan Altek AI revolusjonerer hotellbransjen med kunstig intelligens
Turistskatt i Norge: Alt du trenger å vite om besøksbidraget
Konsekvenser av budsjettkutt i Innovasjon Norges reiselivsoppdrag
De mest populære norske hotellene med toppscore i 2025
Norwegian er Europas mest punktlige flyselskap - 89,5% av flyene i rute