Snøkaos i Europa – hundrevis av fly innstilt
På Schiphol-flyplassen i Amsterdam er over 700 flyginger innstilt onsdag. I Paris er antallet 140 på Orly og Charles de Gaulle. Årsaken er snø og sterk kulde.
Frankrikes samferdselsminister Philippe Tabarot sier til CNews TV at han håper situasjonen går tilbake til normalen i ettermiddag.
Alle offentlige busstjenester i Paris og omegn ble også innstilt på grunn av glatte veier, men de fleste metro- og toglinjer til forstedene fungerer, ifølge samferdselsmyndighetene.
Værtjenesten Meteo France mener at kulden er av en sjelden intensitet for årstiden. Seks personer har omkommet i værrelaterte ulykker i Frankrike så langt i kuldeperioden.
På Schiphol har over 1000 personer tilbrakt natten i venteområdene på grunn av innstilte flyginger, ifølge flyplassen. Antallet innstillinger er ventet å stige der i løpet av dagen.
Flere andre steder i Europa preges kollektivtrafikken av vinterværet. I Göteborg i Sverige har alle trikkeavganger blitt innstilt. I Storbritannia er også flere hundre skoler i Skottland stengt.
Nylige artikler
Kjøper hotell til 4 milliarder i London
Det er ikke restaurantene som koster - det er fraværet av dem
Foreslår at 16-åringer skal få servere alkohol
Solid trafikkår med sterk utenlandsvekst for Avinor
House of Gods ved Themsen
Mest leste artikler
Regjeringen kutter 30 millioner i reiselivssatsingen: Hva betyr det for norsk turisme?
Nye flyruter i Norge 2026: Norwegian leder an med flest ruter
Tromsø topper hotellrompriser i 2025: Kapasitetsutnyttelse og trender
Heimr Collection utvider med ikoniske Hotel Brosundet i Ålesund
The Golden Train gjenåpner: Spektakulære togturer i Romsdalen