Arvesølvet har vært gjennom en rivende utvikling på 15 år. Fra to akevitter i 2011, til et bredt sortiment i 2026. Fra 700 Juleakevitter og ca. 2500 solgte Arvesølv, til 170.000 flasker det siste året, sier gründer og styreleder i Det Norske Brenneri, Odd J. Nelvik.
Det Norske Brenneri
Akevittutfordreren er blitt moden
Arvesølvet Aquavit er blitt en av de mest populære norske akevittene. I år fyller både Arvesølvet og Det Norske Brenneri 15 år.
– Arvesølvet er akevitten som slo inn noen vegger, og viste at det er mulig for en utfordrer å få til en suksess på Vinmonopolet, sier gründer og styreleder i Det Norske Brenneri, Odd J. Nelvik. – Vi var den første virkelig seriøse utfordrer til Arcus, som hadde hatt monopol i akevittsegmentet i over 80 år. Vår suksess viste også andre gründere at det er mulig å starte sitt eget destilleri i Norge, sier Nelvik.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Gjør det enklere å gjøre opp restaurantregningen
Friele-selskapet JDE Norge vinner DLFs Bærekraftspris 2026
Lanserer IK-Mat på sitt enkleste
Alde Humla
BNO Travel kommersialiserer egen reiselivsteknologi
Mest leste artikler
Nye regler for håndbagasje: Nå kan du ta med 2 liter væske
Norge og Europa kjemper om premiumturistene
Over 700 søkte jobb hos nye Sabrura på Strømmen
Scandic og Hilton inngår strategisk hotellavtale i Norden
Britannia-direktør Arild Sjødin kåret til årets hotelier