Fra venstre Stine Sem, prosjektleder i Hanen, Lars Ole Ørjasæter, daglig leder i Norske Destillerier, Albert Schamaun, nestleder i Foreningen Norske Druedyrkere, Kjell Maartmann-Moe, gruppeleder i Gårdssalgsgruppen i Foreningen Norske Druedyrkere, Hege Ramseng, kommunikasjonssjef i Bryggeri- og drikkevareforeningen, Erlend Vagnild Fuglum, direktør i Bryggeri- og drikkevareforeningen, Renate Tårnes, statssekretær i Helse- og omsorgsdepartementet og Bernt Bucher-Johannessen, daglig leder i Hanen.
Hans Kristian Thorbjørnsen
– En unik mulighet til å styrke norsk mat- og drikkekultur
Regjeringen har varslet at det skal åpnes for salg av alkohol over butikkstyrke, direkte fra gårder og produsenter. Denne muligheten møter stor entusiasme hos produsentene, men næringen frykter også potensielle skjær i sjøen.
– Å åpne for salg av alkoholholdig drikke direkte fra produsent, er en unik mulighet til å styrke norsk mat- og drikkekultur, men det må gjøres klokt slik at vi sikrer at ordningen fungerer ut fra startblokkene, sier daglig leder i næringsorganisasjonen Hanen, Bernt Bucher-Johannessen. Hanen representerer de norske siderprodusentene.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Reiseselskaper henter hjem krigsfaste turister
Nordmenn verner feriebudsjettet, kutter utgifter i hverdagen
Erfaren bransjemann, ny hotelldirektør ved Å Rorbuer
Sterke anklager mot dansk luksusrestaurant i amerikansk storavis
327 millioner kroner i bonus til medlemmene
Mest leste artikler
Hotellmarkedet i Norge: Store forskjeller i RevPAR i februar 2026
Trender i hotell- og reisebransjen 2026: Kunstig intelligens og opplevelsesreiser
Christopher Erling Strøm blir ny driftsdirektør for Comfort Hotel Norge
Noho kutter kostnader og omstrukturerer i norsk uteliv
Scandic Go Grensen 20: Norges første Go-hotell åpner