For å inspirere til økt bruk av norsk honning i profesjonelle kjøkken, har arrangørene i år lagt ekstra vekt på å få flere kjøkkensjefer inn i juryen, sier prosjektleder Erling Kristensen i Hanen.

Klart for NM i Honning 2025

Aldri før har konkurransen vært hardere i NM i Honning. Hele 335 honninger er påmeldt i årets mesterskap, - 99 av dem har gått videre til finalen. – Årets rekordhøye deltakelse viser at det er i ferd med å skje en liten honningrevolusjon i Norge, sier juryleder og Ragna Ribe Jørgensen.

Publisert

– Å velge ut finalistene har vært en smertefull prosess. Norsk honning holder ekstremt høy kvalitet, og det er ofte kun ørsmå nyanser som skiller produktene fra hverandre. Alle deltakerne fortjener heder og ære, sier Jørgensen. Hun er en av landets få honningsensorikere og har luktet og smakt seg gjennom hundrevis av honninger. – At så mange produkter har gått videre til finalen, gjenspeiler det skyhøye nivået norsk honning holder, understreker hun. 

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

199,- 599,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd

1950,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

19,- 149,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd

1430,-

KJØP

Powered by Labrador CMS