Kokkelaget fra Spiseriet/Stavanger konserthus og servitørlærlingene fra Brasserie France vant sine klasser under fjorårets ASKO Servering Norgescup. 7 og 8. februar kåret årets vinnere i Stavanger.
NHO Reiseliv
Nå skal Norges beste lærlinger kåres
7. og 8. februar kåres Norges beste lærlinger i kokk-, servitør-, konditor-, og reiselivsfaget. Unge talenter fra hele landet har trent i månedsvis om og bli utropt til Norges beste
Asko servering Norgescup for kokke- og servitørlærlinger arrangeres på Jåtta videregående skole i Stavanger, og det er Norske Kokkers Landsforening (NKL) og NKL Rogaland som står som arrangører.Den årlige kokurransen i Stavanger er landsfinalen for lærlinger innen kokk- og servitørfaget. Deltakerne har kvalifisert seg gjennom regionale mesterskap, og totalt skal 21 kokkelag og 7 servitørlag i ilden.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Dansk topprestaurant stenger fem måneder hvert år for kreativ utvikling og research
Stadig flere dansker til Norge på skiferie
Hetebølge i Champagne gir sterkere bobler
Topcamp kjøper Beverøya Camping i Bø
Vil tilby Norges beste Halloween-feiring
Mest leste artikler
Stey Stavanger åpner nytt hotellkonsept i Hinna Park
Petter Stordalen fornærmet i underslagssak mot tidligere assistent
Storbritannia leder Europas marked for hotellinvesteringer
Verdens 50 beste hoteller 2026 – Rosewood Hong Kong på topp
Byrknes Ocean Resort åpner i Gulen høsten 2027