Norske Kokkers Landsforening har signert Det store norske Grøntløftet. Guttorm Rebnes (Opplysningskontoret for frukt og grønt), Espen A. Wasenius (Norges Kokkers Landsforening) og Anne Mette Johnsen (Stiftelsen Norsk Mat) markerer at NKL blir en del av Det store norske Grøntløftet.
Opplysningskontoret for frukt og grønt
Norske kokker blir med i Grøntløftet
Nå får Grøntløftet flere av landets fremste smaksskapere med på laget! Norske Kokkers Landsforening (NKL) har signert Det store norske Grøntløftet. Med 1400 medlemmer over hele landet blir kokkene en viktig drivkraft i arbeidet for at flere skal velge norsk frukt, bær, grønnsaker og poteter.
– Skal vi lykkes med å få flere til å spise mer grønt, må vi ikke bare produsere og selge mer. Vi må også gjøre det fristende, smakfullt og enkelt å velge. Der spiller kokkene en helt avgjørende rolle, sier Guttorm Rebnes, administrerende direktør i Opplysningskontoret for frukt og grønt.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Bedre kvalitet og enklere for serveringsstedet
Fotball-VM-effekt: Flere sier de vil reise til Norge
Nytt samarbeid skal redde tareskogen i Finnmark
Hotel Kämp åpner 1200 kvm spa og utvider med nye suiter
Verdens beste restauranter 2026
Mest leste artikler
Hellstrøm Juleaquavit 2026 kåret til beste akevitt på Norsk Akevittfestival
Norges beste hotellfrokost 2026: Hotel Bristol og Scandic Nidelven vant
Brakstad kåret til årets beste pinnekjøtt i Bergen
339 norske hoteller i milliardsøksmål mot Booking.com
Tromsø, Stranda og Vågan får innføre besøksbidrag fra 2027