Color Line skal igjen gå fra Sandefjord
Sandefjord kommune har fått godkjenning for å ta opp internasjonal virksomhet igjen. Det betyr at Color Line igjen kan seile fra Sandefjord.
Tirsdag ble det klart at kommunen har fått godkjenning av Kystverket til å operere som internasjonal havn i fem nye år, melder Sandefjords Blad.
Color Line måtte fredag iverksette hastetiltak etter at Sandefjord Havn mistet godkjenningen for å drive internasjonal virksomhet.
Lørdag til tirsdag ble avgangene til den svenske kystbyen Strömstad flyttet fra Sandefjord til Larviks havn.
– Vi setter pris på Kystverkets raske og konkrete tilbakemeldinger. Det betyr at vi også umiddelbart har kunnet gjøre nødvendige grep for å få den nødvendige godkjenningen på plass, sier Sindre Væren Rørby, kommunalsjef for miljø- og plansaker.
Det er ikke oppgitt hva som manglet da havnen mistet godkjenningen sin forrige uke, men Rørby forsikrer om at Sandefjord havn er sikker og trygg.
– Nå ønsker vi Color Hybrid og deres passasjerer velkommen tilbake til Sandefjord havn. Takk til Color Line for smidigheten og god håndtering av situasjonen, sier han.
Nylige artikler
Budsjettkuttet vil få store konsekvenser for Innovasjon Norges reiselivssatsing
Strawberry og CapMan forlenger leiekontrakter og planlegger tre totalrenoveringer
Fyllingsgrad-rekord for Norwegian konsernet i november
Ekstraordinær vekst for lokalmat innen storhusholdning
Klassisk Bordeaux til god pris
Mest leste artikler
Opplev verdens beste vingård: Norskeide Vik i Chile
Skatteetaten intensiverer kontroller av serveringssteder i julebordsesongen
Dramatisk budsjettkutt truer norsk reiseliv og markedsføring
Malling kjøper Hotelia: Blir ledende hotellrådgiver i Norden
Innovasjon Norge kuttes: Norsk reiseliv mister 100 millioner