Omsetningsrekord for Escape Travel
Omsetningen ble på 453,6 millioner i 2024. Resultat før skatt ble på 13,3 millioner kroner, som er det beste resultatet i selskapets historie.
Escape Travel er Norges største ruteflybaserte turoperatør, og skreddersyr spesialreiser innenfor elvecruise, cruise, aktive reiser, temareiser, sportsreiser, singelturer og firmaturer.
Resultat før skatt ble på 13,3 millioner kroner, som er det beste resultatet i selskapets historie.
– 2024 ble et godt år for oss, sier adm. dir. i Escape Travel Norge, Tor Johan Pedersen.
– Vi har hatt en positiv utvikling på alle våre forretningsområder. Våre ansatte har lagt ned en fantastisk innsats. Vi jobber kontinuerlig med å styrke oss digitalt, i tillegg til både produkt- og kompetanseutvikling, slik at vi er best mulig rigget for årene som kommer.
Selskapets salgsinngang for 2025 er god, og per mars ligger den betydelig over samme tid i 2024.
Escape Travel har sitt hovedkontor i Oslo og innbefatter også varemerkene Cruise.no og Carpe Diem. Selskapet eies av Per G. Braathens investeringsselskap Braganza, som også eier Escape Travel Sverige, reisebyråkjeden Ticket, Escapeaway, Dyreparken i Kristiansand og flyselskapet BRA.
Nylige artikler
Budsjettkuttet vil få store konsekvenser for Innovasjon Norges reiselivssatsing
Strawberry og CapMan forlenger leiekontrakter og planlegger tre totalrenoveringer
Fyllingsgrad-rekord for Norwegian konsernet i november
Ekstraordinær vekst for lokalmat innen storhusholdning
Klassisk Bordeaux til god pris
Mest leste artikler
Opplev verdens beste vingård: Norskeide Vik i Chile
Skatteetaten intensiverer kontroller av serveringssteder i julebordsesongen
Dramatisk budsjettkutt truer norsk reiseliv og markedsføring
Malling kjøper Hotelia: Blir ledende hotellrådgiver i Norden
Innovasjon Norge kuttes: Norsk reiseliv mister 100 millioner