Størst konkursnedgang i hotell/restaurant

Oktober bruker å være en av månedene med flest konkurser totalt sett, i oktober 2024 har konkursene derimot falt med hele 23 prosent. Hotell og restaurant påvirkes positivt av økt turisme som følge av den svake kronekursen.

Publisert

Dette viser nye tall fra det globale analysefirmaet Dun & Bradstreet. Det er imidlertid for tidlig å snakke om en vending i konjunkturen. Hittil i år har konkursene holdt seg på omtrent samme nivå i forhold til 2023, med en beskjeden nedgang på 2.8 prosent. Konkursene i oktober legger seg derimot langt under fjoråret, og på samme nivå som vi så under pandemien. I oktober 2024 var 366 bedrifter som måtte stenge dørene, sammenlignet med 474 i oktober 2023.

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

150,- 575,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd

1875,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

1,- 145,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd

1430,-

KJØP

Powered by Labrador CMS