To nye norske flyruter fra neste år
Det er det irske lavprisselskapet Ryanair og det fransk-nederlandske flyselskapet Transavia som står bak de nye rutene.
Ryanair har varslet 29 nye ruter. En av dem er en ny rute fra Torp Sandfjord Lufthavn til den italienske byen Bari, skriver Flysmart24.
To ganger i uken
Dette er én av i alt 29 nye ruter selskapet har varslet foran sommersesongen 2027.
Bari er ikke noen typisk badeby, men et viktig økonomiske senter i det sørlige Italia. Dette er en havneby med fergeforbindelse til Hellas og Albania.
Ruten kommer i gang når sommersesongen for flyselskapene innledes; i slutten av mars 2027.
Første avgang blir søndag 28. mars 2027 og den skal flys to ganger i uken – torsdager og søndager – frem til slutten av oktober 2027.
Ny fransk rute
Den andre nye ruten som dukker opp i det norske markedet vil flys fra Oslo. Denne ruten er det flykonsernet Air France-KLM sitt lavprisselskap Transavia som står bak.
Det er en rute fra Gardermoen til den franske byen Nantes. Byen ligger vest i Frankrike og er landets sjette største by.
Ruten skal flys én gang i uken, og skal ha sin første avgang 30. mars 2027. Den flys på tirsdager og er lagt inn i selskapets ruteprogram frem til slutten av oktober neste år.
Nylige artikler
Anora har sikret eksklusiv avtale med verdens største privateide brennevinselskap
Britannia-direktør Arild Sjødin til topps i Historic Hotels
Får ansvar for hotellporteføljen i Aspelin Reitan Eiendom
Norske dundyner på britiske luksushoteller
Ving utvider hotellkonseptet LiveEz – åpner to nye hoteller
Mest leste artikler
Nye regler for håndbagasje: Nå kan du ta med 2 liter væske
Statsbudsjettet 2027 overser norsk reiseliv som fremtidsnæring
Reisetrender 2027: Mikroreiser, velvære og personlig vekst
Norge og Europa kjemper om premiumturistene
Turistskatt i Lofoten: Hotellene savner svar før innføring