Utvalget skal vurdere hvordan det kan stilles krav om norske lønnsvilkår på cruiseskip som har fastlands-Norge som hoveddestinasjon, og hvordan slike krav kan utformes uten å slå urimelig ut geografisk eller få uforholdsmessig store konsekvenser for distriktskommuner.
Illustrasjonsbilde: Viking Cruises
Regjeringen setter ned utvalg om norske lønnsvilkår på cruiseskip
Regjeringen har oppnevnt et bredt sammensatt utvalg som skal vurdere hvordan det kan stilles krav om norske lønnsvilkår på cruiseskip som har fastlands-Norge som hoveddestinasjon.
– Regjeringen er opptatt av et seriøst og rettferdig arbeidsliv også til sjøs. Når cruiseskip har Norge som hoveddestinasjon, må vi vurdere hvordan vi kan sikre gode lønnsvilkår og samtidig ta hensyn til næringen og kystsamfunnene som er avhengige av cruisetrafikken. Vi setter derfor ned et bredt sammensatt utvalg som skal gi oss et solid grunnlag for det videre arbeidet, sier fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Opland SAGN med ny akevitt
Fýri Trail gir fullbooket hotell og stort lokalt engasjement
Nøkkeltallet vi glemte å måle
God sommer for De Historiske - men nordmenn reiser etter været
To priser til Strawberry under European Loyalty Awards
Mest leste artikler
Norges største VR-vandreopplevelse åpner i Tromsø
To nye fergerederier vil seile fra Kristiansand i 2027
Hotellkjeder trekker seg fra destinasjonsselskaper etter turistskatt
Hotellmarkedet i Norge: Avtagende RevPAR-vekst hittil i 2026
FiftyFour åpner afrikansk pop-up-restaurant i Oslo