Politikk
Næringsminister Jan Christian Vestre opplyste tirsdag at regjeringen er villig til å omgjøre kriselånet til SAS på 1,5 milliarder kroner til aksjer. Foto: Beate Oma Dahle / NTB
Regjeringen villig til å omgjøre SAS-lån til aksjer – går ikke inn med mer penger
Regjeringen vil ikke gå inn med mer egenkapital i SAS, men er villig til å omgjøre lån på 1,5 milliarder kroner til aksjer under gitte vilkår.
– Regjeringen har etter en helhetlig vurdering besluttet at det ikke aktuelt å gå inn med mer egenkapital i SAS. Regjeringen har også besluttet at vi under gitte forutsetninger og vilkår kan akseptere å la hele eller deler av den utestående gjelden bli konvertert til aksjer dersom det blir nødvendig, sa næringsminister Jan Christian Vestre (Ap) på en pressekonferanse tirsdag morgen.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Irsk boutique-hotell åpnet i Berlin
Årets medlem i NHO Reiseliv Innkjøpskjeden kåret
Selg Norge-prisen 2026 til Hanen
Paviljong med tyske drikkevarer på Umami Arena
SkiStar lanserer Skandinavias sterkeste snøgaranti
Mest leste artikler
Bane NOR Eiendom størst på nye hotellprosjekter i Norge
Færre nordmenn velger norgesferie i sommer - Vestland og Innlandet mest populære
Innenlandsferie i Norge øker: Nordland og Innlandet topper sommeren 2026
Hotellstreik i Egersund: Grand Hotell forskutterer sykepenger, men sjefen må vaske selv
Hotellinvesteringer i Norden holder stand i 2026 tross geopolitisk uro