Politikk
- Mangel på lettelser i formueskatten vil fortsette å diskriminere norske bedriftseiere og terskelen for arbeidsgiveravgift har lite å si med den prisveksten som har vært, sier Kristin Krohn Devold, administrerende direktør i NHO Reiseliv.
NHO Reiseliv/Oda Hveem
Statsbudsjettet: – Ikke mye å rope hurra for
– Regjeringens skattelette er en dråpe i havet for vanlige folk og helt feil medisin for næringslivet, mener NHO Reiseliv.
– Budsjettet svikter vanlige folk og er ikke svaret på det folk flest trenger nå. I praksis er dette bare en liten skattelettelse som i realiteten fører til at de fleste får betydelig dårligere råd. En svekket privatøkonomi påvirker bedriftene direkte og begrenser mulighetene, spesielt for reiselivsnæringen. Mangel på lettelser i formueskatten vil fortsette å diskriminere norske bedriftseiere og terskelen for arbeidsgiveravgift har lite å si med den prisveksten som har vært, sier Kristin Krohn Devold, administrerende direktør i NHO Reiseliv.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Stordalen vant over Skatteetaten i retten
For mange cruiseturister i Ålesund?
Den lette og lyse trenden fortsetter
Pris er viktigere enn destinasjon for sommerferien
Vestlendinger foretrekker å komme tett på lokalkulturen på ferie
Mest leste artikler
Norske verdier som drivkraft for helårlig reiseliv i Norge
Miljødirektoratet foreslår 50% kjøttavgift for å redusere utslipp
Turisme til Oslo øker: Stor vekst fra USA og Kina
Hvordan pandemien har endret nordmenns reisemønster og preferanser
Scandic Hotels: Sterkere grunnlag for vekst og økt RevPAR i 2025