Parats forhandlingsleder Lars Petter Larsen sier hotell og restaurantansatte har for lav lønn, i tillegg til at de har hatt en svakere lønnsutvikling enn andre arbeidstakere over flere år.

Streiken over også for Parat

Etter over seks ukers streik har også Parat-medlemmene i hotell- og restaurantbransjen kommet til enighet med NHO Reiseliv, men fikk ikke gjennomslag for kravet om et ekstra bransjetillegg.

Publisert

Parats forhandlingsleder Lars Petter Larsen sier hotell- og restaurantansatte har for lav lønn, i tillegg til at de har hatt en svakere lønnsutvikling enn andre arbeidstakere over flere år. Han sier det samtidig blir umulig å fortsette kampen for et ekstra lønnsløft alene.

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

199,- 599,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

19,- 149,-

KJØP

Powered by Labrador CMS