Cruise som ferieform øker i popularitet
Ifølge reisebyrået Tickets siste undersøkelse er det nå flere som tiltrekkes av cruise som ferieform. I sommer er Middelhavet det mest populære området å cruise i.
Reisebyrået Tickets siste undersøkelse viser at cruise har blitt stadig mer ettertraktet. Andelen som foretrekker cruise som ferieform utenlands har økt fra 9 til 14 prosent det siste året, noe som tyder på en endring i reisemønsteret.
– Cruise har blitt en mer populær måte å feriere på, spesielt blant dem som ønsker å kombinere avslapning og opplevelser i en behagelig ferieform. Vi merker også at stadig flere søker reiser der de opplever å få mye for pengene - og det gjør man på et cruise. Det store utvalget av ruter, skip og aktiviteter, gjør det enkelt å finne noe som passer for alle, sier Ellen Wolff Andresen, markeds- og administrasjonssjef i Ticket.
I sommer er det særlig Middelhavet som frister, med populære stopp i Barcelona, Roma og den greske øyverdenen. Om vinteren reiser man gjerne på cruise i Karibien, der tropisk varme og eksotiske opplevelser venter.
Kilde: Undersøkelsen er gjennomført blant et landsrepresentativt utvalg nordmenn i alderen 18 år og oppover, av opinions- og markedsundersøkelsesfirmaet YouGov, på oppdrag fra Ticket.
Nylige artikler
Bærekraftig hotellsatsing i Liabygda
Strawberry lanserer nytt forretningssegment
Rekordhøy verdiskapning i norsk reiseliv
Flere søker førjulsmagi utenfor Norge
Norwegian lanserer 12 nye ruter i sommerprogrammet for 2026
Mest leste artikler
Strawberry bytter til Svanemerket: En ny standard for miljøvennlige hoteller
Airbnb utforsker nye vekstmuligheter i globale markeder
Turismevekst i Nord-Norge: Utfordringer med useriøse aktører i Lofoten
Oppdag de første Radisson Individuals-hotellene i Bergen
Ulovlig nordlysturisme i Tromsø: Turistselskaper bøtelagt for manglende løyve