Floris fører til innstilte fergeavganger til Danmark og Sverige
Color Line har innstilt alle avganger til Hirtshals tirsdag, både fra Larvik og Kristiansand. Det er også innstillinger på ruten Sandefjord – Strömstad.
Til VG opplyser Color Lines kommunikasjonsdirektør Erik Brynhildsbakken at drøyt 8500 reisende blir rammet.
Color Hybrids avgang fra Sandefjord til Strömstad klokka 10 er innstilt, i likhet med avgangen klokka 13.30 fra Strömstad, ifølge selskapets sider.
Alle avganger med Superspeed 1 mellom Kristiansand til Hirtshals er også innstilt, i tillegg til tilsvarende avganger med Superspeed 2 mellom Larvik og Hirtshals.
Fjordline har innstilt avgangen med Stavangerfjord fra Stavanger til Hirtshals tirsdag, samt avgangen med Fjord FSTR fra Hirtshals til Kristiansand.
Det er stormen Floris som nå nærmer seg Norge i form av et kraftig lavtrykk og skaper trøbbel for fergeselskapene. Det er sendt ut oransje farevarsel om mye vind i Rogaland, Agder og deler av Sunnhordland.
Nylige artikler
Arbeidstilsynet styrker innsatsen for arbeidsmiljøet i overnattings- og serveringsbransjen
Stadig flere ønsker at julebordet skal være mer enn bare en middag
Widerøe kåret til Europas beste regionale flyselskap
Virke: Statsbudsjettet 2027 – ingen styrkning av norsk reiseliv
– Hotellmarkedet i Tromsø er et av de desidert mest solide i Norge
Mest leste artikler
June Johansson blir hotelldirektør for The Hoxton Oslo
Flere hundre taxisjåfører utestengt fra Gardermoen etter svindel
Norske hoteller med sterk vekst i tredje kvartal og september
Oslo-restauranter kjøpte stjålet kjøtt fra matbutikker
Strawberry lanserer ROC-sertifisert kaffe på hotellene