Reiseliv
Nå starter rekrutteringen av SkiStars sesongmedarbeidere
Skistar
Fortsatt stor interesse for skiferie i Skandinavia
Ifølge SkiStars statistikk for vintersesongen 2023/24 er interessen for skiferie i den skandinaviske fjellverdenen fortsatt sterk – spesielt i Trysil og Hemsedal. En stor del av økningen skyldes flere utenlandske gjester. I dag starter dessuten arbeidet med å rekruttere nærmere 2.500 sesongmedarbeidere til SkiStars destinasjoner. Der ca 600 skal jobbe i Trysil og Hemsedal.
- Sensommeren og høsten nærmer seg og det er mange som nå bestiller sin neste skiferie. At interessen for skiferie er stor og at så mange velger en av våre destinasjoner er veldig gledelig. Økningen i antall utenlandske gjester er nærmest eksplosjonsartet. Tross den økonomiske situasjonen i verden er bookingtallene fortsatt positive og på samme nivå som i vår seneste delårsrapport fra juni, sier Stefan Sjöstrand, konsernsjef i SkiStar AB.
Vinterferien, jul og nyttår er de mest populære ukene. Her går bestillingene unna og vil du ha en prisgunstig pakke med bra overnatting og SkiPass gjelder det å passe på nå. Da kan du også utnytte en bestill tidlig-rabatt. Verdt å merke seg er at jul- og nyttårsperioden i år har en gunstigere kalender med flere fridager enn i fjor.
- At andelen utenlandske gjester øker skyldes nok blant annet valutaen og at de får mer for pengene. Samtidig håper vi så klart at gjestene lokkes av våre fine fjellmiljøer og alle de minnerike fjellopplevelsene vi kan tilby hele familien, sier Andreas Smith-Erichsen, destinasjonssjef i SkiStar Hemsedal.
Av utenlandske gjester er andelen økende først og fremst fra Danmark, Tyskland, Storbritannia og Nederland.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
150,- 575,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd
1875,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
1,- 145,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd
1430,-
KJØP