Gode besøkstall for dyreparken i Kristiansand
Dyreparken merker imidlertid at barna blir tidligere «voksne» enn før. – Vi ser at barn og ungdom blir fortere «voksne» nå enn for 10-20 år siden, og vi trenger konsepter for den eldste gruppen, sier adm. direktør i Dyreparken Per Arnstein Aamot.
Dyreparken i Kristiansand opplevde en økning i inntektene på 6 prosent i fjor, med en total omsetning på nær 618 millioner kroner. Parken, som er en del av Per G. Braathens Braganza-konsern, tiltrakk seg 1,06 millioner besøkende, en økning på 30.000 fra året før. Adm. direktør Per Arnstein Aamot bemerker at barn og ungdom blir tidligere «voksne» nå enn for 10-20 år siden, noe som utfordrer parken til å utvikle konsepter for eldre barn. Dette skriver Finansavisen.
Nye investeringer
Parken har også investert betydelig i overnattingsfasiliteter, med 120 nye Juliushytter og familierom på Dyreparken Safarihotell, noe som gir en kapasitet på 2700 sengeplasser inkludert campingplassen. I tillegg til å være en stor arbeidsgiver for ungdom, med 1450 ansatte i juli, har parken også fokusert på branding gjennom TV-serien «Dyrepasserne», som nå er i sin 24. sesong. Dette gir parken en tilstedeværelse utenfor sesongen, sier Aamot.
Nylige artikler
Fra The Hub til Clarion Hotel Oslo
Erstatningen til streikerammede hoteller fra NHO Reiselivs konfliktfond utbetales
Barman-Jenssen til ny del av Strawberry
Ørret på menyen i Bocuse d’Or 2027
Bedre kvalitet og enklere for serveringsstedet
Mest leste artikler
Hellstrøm Juleaquavit 2026 kåret til beste akevitt på Norsk Akevittfestival
339 norske hoteller i milliardsøksmål mot Booking.com
Visit Norway svarer Trump med spektakulære toaletter
High-end-turister i Norge: Luksus er mer enn høyt forbruk
Verdens beste restauranter 2026: Asador Etxebarri topper listen