Reiseliv
– Jeg har stor tro på norsk reiselivsnæring. Næringen har en sterk utviklingskraft, det er kanskje noe av det som har imponert meg mest på den rundreisen jeg har vært nå i høst, sier Aase Marthe J. Horrigmo, ny direktør for reiseliv i Innovasjon Norge.
Hans Kristian Thorbjørnsen
Innovasjon Norge Reiseliv: Vil sørge for at lokal verdiskapning blir høyest mulig
Aase Marthe J. Horrigmo tiltrådte i høst som ny direktør for reiseliv i Innovasjon Norge. De første ukene ble brukt til å reise rundt om i landet for å gjøre seg kjent med næringen og de som jobber der.
Hun forteller at hun opplevde en bransje som er opptatt av utvikling og kvalitetsheving, og ikke minst økning av verdiskapningen. – Bransjefolk tenker hvordan de skal utvikle seg videre, fornye produktene og bli bedre, nærmest uansett rammebetingelser. Det er det beste grunnlaget å bygge videre på. Rammebetingelsene er selvfølgelig viktige, men det er folkene som driver bransjen som er avgjørende, sier Aase Marthe J. Horrigmo.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Singapore Airlines løfter mat- og drikkeopplevelsen ombord enda et hakk
– Vi merker at flere er opptatt av hvor maten kommer fra
Turistnæringen i nord tjener 30 milliarder, men for lite blir igjen i landsdelen
Hellstrøm Juleaquavit til topps på Norsk Akevittfestival
Chardonnay-favoritt i ny årgang
Mest leste artikler
Datatilsynet gransker Thon, Strawberry og Citybox etter svindelforsøk
Hetebølger flytter turistene nordover i Europa
LuuLuu satser på reiselivsutvikling i Norge og Norden
Koenigsegg Jesko til Straand Bilfinale i Vrådal
Oslo vil innføre cruiseavgift fra 2027 – hotellgjester slipper