Reiseliv
Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB
Lanserer digitalt torg for offentlig kurs- og konferanse
Statens innkjøpssenter og direktoratet for forvaltning og økonomistyring har lenge planlagt en pilot for dynamisk innkjøpsordning for kurs- og konferansetjenester - nå kunngjøres denne, skriver NHO Reiseliv.
En dynamisk innkjøpsordning kan beskrives som et digitalt torg, hvor offentlige etater og kvalifiserte leverandører kan møtes. Prosessen skal være rask og automatisert, med forhåndsdefinerte krav.
Statens innkjøpssenter sier at noe av hensikten med en slik ordning er å legge til rette for flere små- og mellomstore bedrifter, da oppdragsgivernes enkelt-arrangementer konkurranseutsettes gjennom ordningen. Leverandører kan også søke om opptak gjennom hele ordningens varighet som skaper større fleksibilitet og sikrer at leverandørene får tilgang på det statlige markedet gjennom hele ordningens varighet.
NHO og NHO Reiseliv har tidligere arrangert en workshop med DFØ og statens innkjøpssenter og leverandører av konferansefasiliteter og vi har blitt involvert i flere deler av prosessen frem til kunngjøringen.
Den veiledende kunngjøringen er publisert på Doffin.no. DFØ mottar gjerne innspill på dokumentene der.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Utenlandstrafikken driver veksten i flytrafikken i mars
Gode tall for påsken i fjellet
Haugen-Gruppen kåret til Årets leverandør
Comfort Hotel Grenlandsporten åpnet
Verdens akevittdag 2026 med en helt ny akevittopplevelse
Mest leste artikler
Lynra revolusjonerer boligmarkedet for industriarbeidere i Norden
WorldHotels utvider med 25 historiske hoteller i Norge
Unike hotellopplevelser: Uavhengige hoteller tar ledelsen i det nordiske markedet
Michelin-restaurant i Oslo stenger: Hot Shop avslutter etter åtte år
Hotellbransjen: Hvordan Sola Strand Hotel leverer gode gjesteopplevelser