Til tross for større økonomiske utfordringer, svarer 46 prosent av europeerne i Mastercards undersøkelse, at de villige til å bruke mindre på andre ting, for å få råd til flere fritidsaktiviteter. 59 prosent sier de verdsetter opplevelser mer enn noen gang.
VisitNorway
Nordmenn prioriterer reiser og opplevelser
Over 40 prosent av alle nordmenn forventer å øke forbruket sitt på opplevelser i 2026, sammenlignet med fjoråret. Hele 73 prosent sier de forventer å bruke mer på reiser i år. Den samme forventingen ser vi i resten av Norden.
I en ny undersøkelse fra Mastercard, med over 27.000 spurte europeere, viser tallene at stadig flere oppsøker autentiske og menneskenære opplevelser. Kunstig intelligens er blitt en del av hverdagen vår, og tre av fem europeere oppgir at de vil balansere skjermtiden sin ved å prioritere flere skjermfrie aktiviteter fremover.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Flertall for store fjordplaner i Oslo: Utenlandsfergene flyttes ut av sentrum
Stortinget overkjører regjeringen om flytilbudet i Sør-Norge
Det drikkes stadig mindre vin
Mange norske reiselivsbedrifter frykter dårligere markedsutsikter
Forskuttering av sykepenger - To av tre frykter store konsekvenser
Mest leste artikler
Regjeringen må ta ansvar for Nav-fiaskoen og stoppe streiken
Parat anklager Grand Hotel i Oslo for streikebryteri – Scandic avviser
Fellesforbundet trapper opp streiken i hotell og restaurant fra mandag
Savoy 1918 blir første Oslo-hotell i Small Luxury Hotels of the World
AI-synlighet for hoteller: Fem luksushoteller tok 57 % av anbefalingene