Reiseliv
16. mars ble søkertallene til videregående skole offentliggjort, og fasiten viser en forsiktig optimisme i favør reiselivsnæringen.
Istock/alvarez
Økende interesse for reiselivet i videregående skole
16. mars ble søkertallene til videregående skole offentliggjort, og fasiten viser en forsiktig optimisme i favør reiselivsnæringen, skriver NHO Reiseliv.
– Det er alltid spennende når søkertallene til videregående skole offentliggjøres. Vi har for tredje året på rad hatt en rekrutteringskampanje rettet spesielt mot ungdom for å vise fram de mange karrieremulighetene Restaurant- og matfag gir (RM). Årets søkertall gir grunn til å være forsiktige optimister på vegne av reiselivet og våre medlemsbedrifter, sier Henrik Hamborg, politisk rådgiver innen kompetanse og rekruttering i NHO Reiseliv.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
150,- 575,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd
1875,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
1,- 145,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd
1430,-
KJØP