Reiseliv

Januar er tradisjonelt reisebestillingsmåned nummer én for nordmenn. Nå bestilles reisene tettere på avreise.

Reisen bestilles ofte rett før avreise

Hele landet har vært påvirket av snø, kulde, uvær og vind. Dette har ført til at mange ønsker å reise bort, gjerne med en gang. Selskapet Ticket melder om stor etterspørsel hittil i januar, på reiser med kort tid til avreise.

Publisert Sist oppdatert

Før var det sommerreiser som folk flest har bestilt i januar. De siste årene har vi imidlertid sett en vriding mot et mer avventende bestillingsmønster der vi heller bestiller tetter på avreise. Denne trenden er gjelder også for 2024, sier Ellen Wolff Andresen, Markeds- og Administrasjonssjef i Ticket Feriereiser.

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

150,- 575,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd

1875,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

1,- 145,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd

1430,-

KJØP

Powered by Labrador CMS