TUI Group med rekordomsetning
Det internasjonale reiselivskonsernet oppnådde en rekordomsetning på 3,6 milliarder euro (NOK 42 milliarder) i 2. kvartal, en økning på 16 prosent sammenlignet med året før.
– Reiselysten og -viljen holder seg høy. Vi ser vekstmuligheter i nye markeder, gjennom et bredere dynamisk tilbud, og dermed når vi flere målgrupper. De to første kvartalene av året var svært vellykkede operasjonelt sett, sier administrerende direktør, Sebastian Ebel i TUI Group.
Det internasjonale reiselivskonsernet hadde 2,8 millioner gjester totalt i rapporteringsperioden og oppnådde en rekordomsetning på 3,6 milliarder euro. Det utgjør en økning på 16 prosent sammenlignet med året før (Q2 2023: 3,2 milliarder euro).
Nøkkeltall for sommeren
· Gjennomsnittsprisene i sommer er 4 prosent høyere enn i fjor.
· 60 prosent av reiseprogrammet er solgt, noe som er det samme nivået som på samme tidspunkt i fjor.
· Totalt har det per nå kommet inn 9 millioner bestillinger, noe som er en økning på 5 prosent.
TUI forventer et helårsresultat med en økt omsetning i 2024 på minst 10 % og en økning i det underliggende driftsresultatet på minst 25 % sammenlignet med i fjor.
Nylige artikler
Høy kundetilfredshet hos SJ Norge
Christian André Pettersen og Team Norway er klare for Bocuse d’Or Europa
Air Serbia åpner sin andre rute til Norge
TUI med nye charterfly fra Tyskland og Belgia til Trysil
Lanserer kommersielt støttesystem for hoteller og hotellkjeder
Mest leste artikler
Hvordan KI revolusjonerer hotellbransjen: Effektivitet og personalisering
Geir-Rune Larsen tildelt matkulturpris for rekruttering til restaurant- og matfag
Oslometeren: Enklere og rimeligere uteservering i Oslo
Airbnb får stor bot i Spania for ulovlige utleieannonser
Air Baltic gjenopptar flyrute mellom Tallinn og Oslo i 2026