En mann i grå blazer står ved en inngang med murvegg og vindu.
– Vi ser en formidabel vekst i turismen på hele 30 prosent fra i fjor, sier adm. dir. Trygve Simonsen i Hertz Norge.

Turistboom og vekst i næringslivet gir omsetningsrekord for Hertz Norge

Hertz Norge fortsetter den sterke veksten og leverer en omsetning på 1,34 milliarder kroner i 2025, en økning på nesten 18 prosent fra året før. Veksten er drevet av en markant økning i turisme, samt solid fremgang i bedrifts- og forsikringssegmentet. I 2026 skal Hertz totalt i Norge investere nye 3,6 milliarder kroner i å videreutvikle bilflåten.

Publisert

First Rent a Car Norway AS, som opererer Hertz i Norge gjennom en langsiktig franchiseavtale, har lagt frem sin årsrapport for 2025. Regnskapet viser en sterk omsetningsvekst i et marked preget av både muligheter og økte kostnader.

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

199,- 599,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

19,- 149,-

KJØP

Powered by Labrador CMS