Turoperatør samler inn penger til flomofre i Spania
TUI Care Foundation har satt i gang en innsamlingsaksjon til inntekt for flomofrene i Spania. Stiftelsen bidrar med tilsvarende støtte krone for krone.
Valencia-regionen i Spania er hardt rammet av den mest alvorlige flommen på flere hundre år. Over 200 mennesker er omkommet og mange er fortsatt savnet.
– Flommen i Spania har ødelagt hele lokalsamfunn og mange har mistet livet. Gjennom innsamlingsaksjonen gir vi nødvendig og langsiktig støtte til dem som er rammet, sier Alexander Panczuk, administrerende direktør i TUI Care Foundation.
Pengene går direkte til prosjekter som hjelper flomofrene med det de trenger. For hver euro, pund eller krone som samles inn, skal stiftelsen bidra med et tilsvarende beløp.
Du kan støtte innsamlingsaksjonen her!
TUI Care Foundation er en uavhengig stiftelse med base i Nederland. Stiftelsen støtter prosjekter over hele verden som bruker turismens positive kraft.
Stiftelsen støtter utdanning og opplæring for unge på reisemålene, bidrar til vern av sårbare naturområder og hjelper til med andre prosjekter som kombinerer bærekraft og turisme.
Nylige artikler
Trøndersk øl og ost fikk kvalitetsstempel for lokalmat og -drikke
SAS-møte hos Riksmekleren er i gang
NHO Reiseliv sterkt tilstede på Arendalsuka
Flere utenlandske turister til Telemark og Vestfold
3,1 millioner reiste med Norwegian-konsernet i juli
Mest leste artikler
God juli for norske hoteller: Rombelegg opp 1,3 prosent, men store geografiske forskjeller
Rekord for hotellovernattinger i juni 2026 – over 2,9 millioner overnattinger
LEV Collection lanserer små urbane hoteller i Norge – åpner først i Stavanger
Flere turister velger kjøligere reisemål for coolcation i Norge og Norden
Marriott oppjusterer RevPAR-prognosen og passerer 4000 hoteller i pipeline