– Målet er å gi deltakerne kunnskapen de trenger for å ta tryggere valg før og underveis på reisen, sier Arctic Safe Travel-gründerne Kathrin Larsen og Camilla Sigvaldsen.
Tom Benjaminsen
Vil gjøre vinterturister bedre forberedt på nordnorske veier
Arctic Safe Travel lanserer nå et nytt digitalt kurs for turister som skal leie bil og kjøre i Nord-Norge vinterstid. Målet er å gi deltakerne kunnskapen de trenger for å ta tryggere valg før og underveis på reisen.
Hvert år opplever Nord-Norge en økning i antall besøkende som ønsker å oppleve mørketid, nordlys, vinterlandskap og magiske arktiske øyeblikk på egen hånd. Mange velger leiebil for å komme tett på opplevelsene. Samtidig kan vinterføre, mørke, snødrev, glatte veier, smale veistrekninger og raske værskifter være krevende, særlig for dem som ikke er vant til slike forhold. Det ønsker Arctic Safe Travel og gründerne Kathrin Larsen og Camilla Sigvaldsen å gjøre noe med.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Arbeidstilsynet styrker innsatsen for arbeidsmiljøet i overnattings- og serveringsbransjen
Stadig flere ønsker at julebordet skal være mer enn bare en middag
Widerøe kåret til Europas beste regionale flyselskap
Virke: Statsbudsjettet 2027 – ingen styrkning av norsk reiseliv
– Hotellmarkedet i Tromsø er et av de desidert mest solide i Norge
Mest leste artikler
June Johansson blir hotelldirektør for The Hoxton Oslo
Flere hundre taxisjåfører utestengt fra Gardermoen etter svindel
Norske hoteller med sterk vekst i tredje kvartal og september
Oslo-restauranter kjøpte stjålet kjøtt fra matbutikker
Clarion Hotel The Edge i Tromsø er ferdig oppgradert